Karta zdrowia!!

BADANIA LEKARSKIE - KARTA ZDROWIA SPORTOWCA

Proszę o wyrobienie Kart zdrowia. Obowiązkowo do sierpnia każdy uczestnik obozu!!  I jednocześnie każdy zawodnik zespołu ma przystąpić do nowego sezonu(wrzesień) z Kartą zdrowia.

Informacje dotyczące Karty Zdrowia Sportowca.

Podstawowym dokumentem, który umożliwia uczestnictwo w treningach i zawodach sportowych jest karta Zdrowia Sportowca. Kartę wydaje lekarz medycyny sportowej.

Wyrobienie karty zdrowia zawodnika.

W pierwszej kolejności należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Lekarz rodzinny skieruje zawodnika na badania krwi i moczu, które można wykonać w swojej przychodni lekarskiej. Jednocześnie lekarz wyda skierowanie do lekarza medycy sportowej. Aby zarejestrować się do lekarza medycyny sportowej należy udać się do jednej z dwóch podanych niżej placówek:

1. Wojewódzka Przychodnia Sportowa - Bydgoszcz, ul. Rejtana 1, tei:52 322 20 912

2. Przychodnia VITAMED – Bydgoszcz ul. Kościuszki 35, Tel. 52347 88 15

Na wizytę do lekarza sportowego należy zabrać wyniki badań krwi i moczu. Lekarz sportowy wypisze skierowanie do dalszych specjalistów. Na podstawie kolejnych przeprowadzonych badań lekarza medycyny sportowej wystawi kartę zdrowia sportowca.

Wyrobioną kartę zdrowia należy dostarczyć do trenera drużyny!

Przedłużenie karty zdrowia zawodnika.

Okres ważności karty to 6 miesięcy!

Rodzice/opiekunowie prawni zawodnika są zobowiązani do monitorowania ważności karty zdrowia

Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza po otrzymaniu informacji o dacie ważności karty zdrowia będzie również informowało o zbliżającym się terminie kolejnych badań. W celu przedłużenia ważności karty zdrowia należy ponownie udać się do lekarza medycyny sportowej.

(Uwaga! lekarze innych specjalności nie są upoważnieni do przedłużania ważności karty).

Należy pamiętać o zarejestrowaniu się ze stosowny" wyprzedzeniem uwzględniającym datę ważności karty zdrowia!