Komunikat Bambini U7

Mecze rozgrywane będą na Orliku przy Zespole Szkół Nr15 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy ul. Czerkaska 8. Bardzo prosimy o zachowanie porządku na obiekcie sportowym w którego skałd wchodzi Orlik, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw dla dzieci i szatnie. Obserwacje meczów mogą sie odbywać wyłacznie za ogrodzeniem Orlika. W trakcie rozgrywanych meczów w strefach bocznych na Orliku mogą się znajdować wyłącznie trenerzy, opiekun wpisany w kartę zgłoszeniowa drużyny oraz zawodnicy rezerwowi.

1. Przed meczami trenerzy nie wypisują protokołów meczowych. Kartka sędziowska z wpisanym wynikiem i strzelcami bramek jest dokumentem meczu. Każdy trener/opiekun drużyny jest zobowiązany, czytelnie podpisać się na kartce sędziowskiej bezpośrednio po zakończeniu spotkania u sędziego oraz sprawdzić strzelców bramek swojej drużyny.

2. Prosimy o punktualność w celu zachowania harmonogramu spotkań.

3. Opiekunów drużyn prosimy o sukcesywne podpisanie kart zgłoszeniowych i uzupełnienie nr. dowodów tożsamości zawodników lub pesel gdy dzieci nie posiadają dokumentu (niezbędne w celach ubezpieczeniowych).

4. We wszelkich kwestiach spornych lub innych sprawach organizacyjnych
prosimy o kontakt z organizatorem wyłącznie zgłoszonych trenerów/opiekunów w karcie zbiorowej zespołu w karcie zgłoszeniowej drużyny.

5. W przypadku nieobecności zespołów prosimy o informacje na 7 dni przed kolejką

§13 Przepisy

1. Zespoły składają się z 4 zawodników bez bramkarza.

2. Zawodnicy grają w obuwiu sportowym o miękkiej podeszwie (lanki), obowiązuje zakaz gry w tzw. wkrętach (korkach metalowych i plastikowych).

3. Piłki "lekkie" do gry w piłkę nożną w rozmiarze nr 4, o zmniejszonej gramaturze dostarczone przez organizatora.

4. Regulaminowy czas trwania spotkania wynosi 2 x 10 minut z jednominutową przerwą i zmianą stron.

5. Bramki dla bambini z siatkami .

6. Brak pola karnego - Brak rzutów karnych (wyłącznie rzuty wolne)

7. Boisko - w poprzek Orlika z 2m marginesami od lini środkowej i lini bramkowej Orlika

8. Zmiany lotne, tak zwane hokejowe, ilość zmian dowolna.

9. Odległość od muru przy stałych fragmentach gry wynosi 5 metrów.

10. Wznowienie piłki z autu przez wprowadzenie lub podanie wykonywane nogą.

11. Przy wznawianiu piłki z autu odległość zawodnika przeciwnej drużyny wynosi min. 3 metry.

12. Wprowadzenie piłki do gry z lini bramkowej dowolne przy czym odległość przeciwnika od zawodnika wprowadzającego powinna wynosić (propozycja proszę o sugetsie trenerów- możemy to modyfikować) : min. 10m, min. 5m od piłki.

13. Wprowadzenie piłki do gry z linii środkowej musi zostać poprzedzone podaniem.

14. W trakcie meczu obsadę sędziowską stanowi minimum jeden sędzia.

15. Brak kartek i kar minutowych

§14 Przepisy porządkowe

1. W czasie zawodów obowiązują zasady idei Fair Play.

2. Podczas Turnieju w miejscu rozgrywek obowiązuje zakaz spożywania alkoholu i palenia papierosów, zakres ten dotyczy również tak zwanych papierosów elektronicznych.

3. Osoby nietrzeźwe nie mogą przebywać na terenie obiektów podczas trwania zawodów.

4. Wszelkie próby zakłócenia porządku rozgrywek spotkań turniejowych oraz przerw pomiędzy nimi dokonywane przez: zawodników, trenerów, managerów bądź rodziców, będą przez organizatora karane m.in. upomnieniami, walkowerami czy wykluczeniem uczestników z turnieju bez zwrotu kosztów wpisowego – obowiązuje zbiorowa odpowiedzialność drużyny.

5. Rozstrzyganie wszelkich sporów i protestów leży w gestii organizatora, jednak nie przewiduje się anulowania wyników zakończonych spotkań z wyjątkiem sytuacji opisanej w §6 pkt 15 niniejszego regulaminu.